De komkommertijd blijft duren, politiekers gaan op verlof en het land mag en zal wachten op een nieuwe regering. Maar zowel in België als in Nederland moeten de politiekers zich niet haasten, we hebben ondertussen een regering van lopende zaken, dus niets aan de hand.
In het nieuwe voetbalseizoen zijn de eerste wedstrijden gespeeld en er is reeds aftekening, aan de koptrekkers doe zo verder, aan de staartbengelaars: het wordt tijd om het geweer van schouder te veranderen.
Veranderen moet zo af en toe eens gebeuren, moderniseren. De KBDB heeft dat ook begrepen met haar site. De moderne webdesign is duidelijk en overzichtelijk, hoewel het nog even wennen is om alles terug te vinden.
Er is ruimte om met berichten belangrijke mededelingen te doen. Een belangrijk en ook droevig bericht is het overlijden van wereldburger, Limburger en duivenmelker in hart en nieren. Is het de bedoeling dat alle leden die het aardse met het hiernamaals verwisselen hier te melden? Of komt de kleine melker hiervoor niet in aanmerking.
Op meerdere sites was het droevige nieuws van het nog plotse overlijden van Pros te lezen.
Deze drukbezochte sites hebben dan ook niet vergeten om hun commerciële belangen te vermengen met dit droevige nieuws.
Zondag 15 augustus was een dag met rotweer, de KBDB heeft dan wijselijk beslist om voorziene lossingen af te gelasten en de ingekorfde duiven terug te brengen naar de lokalen. Jammer dat men dit geen vierentwintig uren heeft beslist, zo had men een milieuvriendelijke en diervriendelijke beslissing kunnen nemen.
Er hebben natuurlijk ook duiven gevlogen in de voorbije weken.
De vlucht uit Argenton werd met twee dagen vertraging verlost en heeft als winnaars gekende figuren die hun vroegere prestaties bevestigen. De winnaars komen uit drie verschillende provincies waaruit we mogen afleiden dat de prijzen eerlijk verdeeld zijn. Anderzijds met tien provincies gaat Oost Vlaandere met éénderde van de top twintig prijzen lopen, Limburg, Antwerpen en Vlaams Brabant zijn ook samen goed voor éénderde van de top twintig prijzen.
09/08/10 Argenton 5763 oude duiven.
Als winnaar bij de oude duiven vinden we Vandenheede Freddy en Jac uit Zingen. Voor deze tandem is het een kers op een meer dan uitstekend duivenjaar. Bij deze vlucht plaatsen ze vier duiven in de nationale top twintig. Tweede werd Andre Aerts uit Haacht, derde werd Gerinckx Luc & Bart & Ju. uit Wommelgem, Vierde geklasseerde werd Cools Rik uit Ruislede, vijfde nationaal werd Bouckaerts-Denier uit Zulte.
Voor Limburg is Steenbergen S + A uit Herk de Stad voor de derde keer geplaatst op het hoogste provinciaal podium, tweede werd Rego Guido uit Spalbeek, derde werd Vancleuvenbergen Gerard uit St Truiden, vierde werd Verstricht Frans uit Schaffen en vijfde prov. werd Creten Marcel uit St Truiden. Er werden 891 oude duiven ingekorfd.
09/08/10 Argenton 7358 jaarduiven.
Deze nationale overwinning werd behaald door Vandenabeele Gaby uit Dentergem, tweede werd Van de Voorde Johan uit Eeklo, derde klassering werd behaald door Dhont Serge uit Deinze, Vanwinkel Jef uit Tielt - Winge werd vierde en provinciegenoot Derwa-Luxem uit Herent werd vijfde.
De 1088 Limburgse jaarduiven gaven als provinciale winnaar Vancleuvenbergen Gerard uit St Truiden, tweede werd Opsteyn Jules Boorsem, derde werd Truyers Ghislain uit Zolder, vierde werd Leekens - Hermens uit As, vijfde werd Steenbergen S + A uit Herk de Stad.
09/08/10 22442 jonge duiven.
Winnaar met een heel klein verschil werd Vanwinkel Jef uit Tielt - Winge, tweede werd Lismont Patrick uit Bekkevoort, derde Brabander werd Jespers Vanderwegen uit Holsbeek, Vanonckelen Marc uit Halen werd vierde, de vijfde nationale plaats werd aan De Smeyter - Restiaen uit Melden toegekend.
Bij de jonge duivenzit de snelste Limburger in Halen bij Vanonckelen Marc, tweede Buvens Roger uit Loksbergen, derde werd Leekens - Hermans uit As, vierde werd Roosen Pros uit Kermt, vijfde en zesde werd Schoolmeesters Armand uit Spalbeek.
Door: Roger Moermans
Terug naar de nieuwsbrief
| 1. | Supreme spartrix .. |
| 2. | Diverse duivenvit.. |
| 3. | Powerplay 90% 750g |
| 4. | NUTRIMAX 400g TO.. |
| 5. | GIANTEL COCCI TRI.. |